اقتصاد مقاومتی با زالو

اقتصاد مقاومتی با زالو

زالو کمک به اقتصاد مقاومتی

همانگونه که مستحضرید شعار “اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل” از جانب مقام معظم رهبری برای سال ۱۳۹۵ نامگذاری گردید . ضرورتی که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی به آن اشاره کرد در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درونزای کشور است.

اقتصاد مقاومتی به معنی تشخیص حوزه‌های فشار و متعاقباً تلاش برای کنترل و بی‌اثر کردن آن تاثیرها می‌باشد و در شرایط آرمانی تبدیل چنین فشارهایی به فرصت است ، همچنین برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید وابستگی‌های خارجی کاهش یابد و بر تولید داخلی کشور و تلاش برای خوداتکایی تأکید گردد.  طبق نظر دولتمردان  ایران در تعریف اقتصاد مقاومتی ، ضرورت مقاومت برای رد کردن فشارها و عبور از سختی‌ها برای رسیدن به نقاط مثبت ملی نیاز است.

به عبارتی اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است.

در اینجاست که می توان صنعت پرسود و نوین پرورش زالو را در چارچوب اقتصاد مقاومتی تشریح نمود.

اقتصاد مقاومتی زالو

 ایران منبع بهترین نوع زالوهای طبی در جهان است که یک مزیت نسبی برای اقتصاد ایران به شمار می رود که باعث حضور مشتریان خارجی زیادی در کارگاه های تولیدی پرورش زالو در کشورمان شده است و تولید و پرورش زالو در راستای اقتصاد مقاومتی و اصل تاکید بر روی مزیت های تولید داخل می باشد.

هزینه‌های پایین پرورش زالو در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر ، سابقه و قدمت طولانی زالو درمانی در طب سنتی ما و اقلیم و آب و هوای مناسب ما برای پرورش زالو و دردسترس بودن بازار خاورمیانه از مزایای دیگر پرورش زالو در کشور است.

پرورش زالو می تواند به عنوان کسب و کاری زود بازده و کم هزینه معرفی شود بدلیل آنکه پرورش و تکثیر زالو در طرح خانگی بازگشت سرمایه ی بسیار خوبی دارد و می توان با فضای بسیار کم و سرمایه ی اندک کار را شروع کرد. همچنین می توان در طرح صنعتی و نیمه صنعتی سود های کلان بدست آورد  .

از آنجایی که در پیشینه تاریخی کشور ما توصیه هایی زیادی از طرف طبیبان و حکیمان ایران از قبیل حکیم ابو علی سینا و حکیم جرجانی و…. در مورد زالو درمانی و فواید آن شده ، ما می توانیم با تکیه به طب اسلامی و سنتی ایرانی و همینطور طب سوزنی باعث ترویج بیشتر زالو درمانی و فواید آن و استفاده بیشتر از زالو در بین عموم مردم شویم.

امید است در پرتو الطاف حضرت حق بتوانیم گوشه ای از منویات رهبری برای اقدام و عمل بخشیدن به اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشیم و شاهد رونق روزافزون بازار پرورش زالو در سال جدید باشیم.

شرکت راگا با مدیریت مهندس ابوحمزه و گردآوری کارشناسان خبره در زمینه پرورش زالو آماده مشاوره و راه اندازی مزرعه های
پرورش و تکثیر زالو در سرتاسر ایران اسلامی می باشد .

تلفن تماس : ۰۹۱۲۸۳۴۴۰۱۱

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *