داستان انگیزشی و جالب پرورش زالو راگا

رنگین کمان پاداش کسانی است که تا آخر زیر باران بایستند!

این جمله من رو یاد فراز و نشیب های طی شده در کار پرورش زالو می اندازه.

روزهای آغازین کار و شور و شوقی که داشتیم برای راه اندازی فارم، ما رو دلگرم به تلاش شبانه روزی می کرد و با انگیزه بالا هر مسئله ای رو حل می کردیم تا هرچه زودتر زالو ها رو وارد فارم کنیم و اسم خودمون رو به عنوان پرورش دهنده زالو ثبت کنیم.

و این کار رو انجام دادیم و همه چیز به خوبی شروع شد و حتی روزها و هفته های اول همه چیز عالی بود، به فکر سود کلانی که مشاورمون گفته بود دل خوش داشتیم و سعی میکردیم نکته ها رو مو به مو اجرا کنیم.

اما یواش یواش سر و کله مشکلات پیدا شد:

تلفات پشت تلفات، هزینه پشت هزینه، نبود مشتری، نبود فروشنده زالو، کلاهبرداری چند نفر، دلسرد شدن بهترین کارمندام و زمزمه رفتنشون و….. دردسرتون ندم موقعی به خودمون اومدیم که دیدیم ۶۳۰۰۰ تا از زالوهامون تلف شدن و ما عملا ورشکسته هستیم!!!!

و اگر میخواستیم مثل اکثر مردم زندگی کنیم بایستی کار جدیدمون رو تعطیل می کردیم و میرفتیم سراغ کسب و کار قبلی مون

(چون توی اون کار آدم موفقی بودیم و برای خودمون اسم و رسمی داشتیم و به خاطر اینکه وابسته به دولت بود اون رو رها کرده بودیم. البته نا گفته نماند موقع رها کردن همه پل های پشت سرمون رو خراب کردیم یعنی گفته بودیم ما به هیچ قیمتی بر نمی گردیم)

در این موقع بود که فکر های مختلف به سرمون زد و و راههای متفاوت رو اجرا کردیم تا اینکه یکی از این راه ها جواب داد و اون موقع بود که معجزه شروع به اتفاق افتادن کرد و راه برای پیشرفت باز شد

و امروز در مسیر برند سازی راگا وقتی به راه رفته نگاه می کنم و به داستان کوتاهی که براتون نوشتم فکر می کنم می بینم که جملات زیر دقیقا در مورد کسب و کارم اتفاق افتاد.

رنگین کمان پاداش کسانی است که تا آخر زیر باران بایستند!

خسته نشو و با پشتکار به کارت ادامه بده و ایمان داشته باش که موفق می شی و درست در لحظه ناامیدی معجزه در حال اتفاق افتادن هست.
پشت سر هر مرد موفقی یک زن موفق قرار دارد.

آهای جوان ایرانی که با کوچکترین خسارت در کارت فارم خودت رو جمع می کنی.

ای کسای که به علت نداشتن دانش درست کارتون رو به شکوفایی نمی رونید ودائما کار عوض می کنید این داستان کاملا واقعیه و بدونید که موفقیت ۹۹ درصد تلاش و پشتکار و ۱ درصد شانس هست.

آرزوی موفقیت و سلامتی برای همگان دارم.

 

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *