درمان امراض سر با زالو درمانی

درمان امراض سر با زالو درمانی یکی از صدها خاصیت درمانی زالو می باشد که در این مقاله برای شما به طور کامل توضیح داده ایم
زالو درمانی یکی از روش های درمانی طب سنتی و مدرن می باشد که حتی تاییدیه سازمان غذا و دارو امریکا FDA را دریافت کرده است

همچنین میتوانید در مقاله (زالو درمانی) به طور کامل درمورد این روش درمانی بخوانید

درمان سکته مغزی

اگر در همان ساعات اول (زمان طلایی) بیماری که دچار سکته مغزی شده است مراجعه کند، باید بلافاصله پشت هر گوش (ماستوئید) ۱۰ عدد زالو انداخته شود. این روش درمانی سبب دفع سریع عوارض سکته همچون فلج و بی حسی اندام‌ها و بازگشت هوشیاری بیمار می‌گردد و در اکثر موارد ظرف مدت کوتاهی بیمار به حالت قبل از سکته بازخواهد گشت مگر در مواردی که شدت سکته بسیار بالا باشد.

زالو خون فاسد مویرگ‌های سر را از پشت گوش بیرون کشیده و با وارد کردن بزاق خود لخته‌های تازه ایجاد شده را که هنوز سفت نشده‌اند و قوام نیافته‌اند از بین می‌برد. لازم به ذکر است که خونریزی بعد از این حالت را نباید مانع شویم مگر در ضعف شدید بیمار.

همچنین اگر سکته به جهت پارگی مویرگها باشد نیز این کار بسیار موثر است، زیرا بزاق زالو سبب ترمیم مویرگ‌های سر گشته و بلافاصله حال بیمار را به حالت طبیعی برمیگرداند. چنانچه بعد از افتادن زالو‌ها خونریزی به سرعت بند آمد نشانه بدخیمی وضع بیمار است. که دراین صورت بیمار بعد از ۷ روز مجددا از قسمت ماستوئید زالو درمانی را انجام می‌دهد.

مناسب است که طبیب از داروهای عطسه آور و بخور نیز استفاده نماید. و آنقدر این کار را تکرار کنند تا خونریزی از پشت گوش به حالت طبیعی اتفاق بیافتد یعنی زود بند نیاید، بعد از آن ۲۰  تا ۲۵ روز بعد روی دست و بعد روی پا انجام می‌شود. اما اگر خونریزی در مرحله اول طبیعی بود، یعنی نشانی از چسبندگی و ماسیدن خون نبود به صورت عام زالو درمانی انجام می‌گیرد.

اگر بیمار بعد از مدتها پس از وقوع سکته مراجعه نماید درمان او نیز با تاخیر اتفاق خواهد افتاد و شاید تا ۲ سال به طول بیانجامد. البته که حال او روز به روز بهتر خواهد شد اما نتیجه نهایی درمان طولانی خواهد بود. در این موارد حتما باید خلط بیمار با داروهای گیاهی از طریق شستشوی معده پاکسازی شود که شرح آن در کتب معتبر آمده و زالو درمانی به همان صورت که در بالا ذکر شد انجام می‌شود، اما چیزی که برای درمان این افراد مهم است علاوه بر صبر دو کار زیر است:
اول استفاده از بخور و‌ و روغن بنفشه به این صورت که ابتدا با داروهای گیاهی مناسب بخور داده شوند و بعد از پودر‌های عطسه آور استفاده شود تا بیمار عطسه کند و بعد از آن روغن بنفشه بادام در هر بینی یک قطره بچکاند. دوم: ماساژ و روغن مالی، بهتر است از روغن ریحان یا حنظل یا مخلوطی از روغن‌های کرچک، سقز و زیتون استفاده شود و همچنین استفاده از ماساژ با روغن در سونا توصیه می‌شود.

لازم است بیمار در حین درمان از تنبلی پرهیز نماید و حداقل روزی ۲۰ الی ۳۰ دقیقه پیاده روی انجام دهد و بعداز گذشت ۳ ماه مجددا زالو درمانی عام انجام پذیرد. همچنین باید افرادی که دچار سکته مغزی یا قلبی شده اند برای پیشگیری از سکته‌های احتمالی هر سال در بهار زالو درمانی به صورت عام را انجام دهند و از غذاهای رقیق و مسهل استفاده نمایند.

سردرد دموی

سردرد‌هایی که در اثر غلبه فشار خون بالا ایجاد شود حتی اگر چندین سال به هیچ دارویی جواب نداده باشد،‌ به خوبی با انجام زالو درمانی در ناحیه ماستوئید برطرف می‌شود. لازم است بیمار از مسهل خاکشیر و شربت سکنجبین برای پاکسازی استفاده نماید. زالو درمانی را ادامه دهد تا کاملا خوب شود، بهتر است بار دوم روی دست و بار سوم مجددا پشت گوش زالو درمانی انجام پذیرد.

میگرن و سایر سردردها

انواع دیگر سردرد‌ها که در اثر غلبه اخلاط مختلف از جمله صفرا یا سودا یا بلغم یا مخلوطی از آنها پدید می‌آید نیز پس از پاکسازی از همان خلط با زالو درمانی کاملا برطرف می‌شود. در این نوع سردردها ابتدا پاکسازی و بعد زالو درمانی اثر بهتری دارد. اما در سردرد دموی می‌توان با زالو درمانی شروع کرد. و محل زالودرمانی پشت گوش است.

برای میگرن استفاده از داروهایی که در سکته مغزی ذکر شد بسیار مناسب است. و زالودرمانی پشت گوش و مرحله بعد روی شقیقه و در صورت نیاز مجددا تکرار شود.

درمان امراض سر با زالو درمانی

سرگیجه

به غیر از سرگیجه‌های ناشی از کم خونی یا افت فشار خون سرگیجه‌های دیگر با زالو درمانی در قسمت پشت گوش و روی دست بهبود می‌یابد. زیرا علت اکثر آنها ناشی از غلظت و فشار بالای خون است.

سینوزیت

علت اصلی سینوزیت عفونت داخل سینوس‌هاست که به سبب سرما و ماندن عفونت‌های گذشته ایجاد می‌گردد، مصرف آنتی بیوتیک‌های قوی تنها به صورت مقطعی سردردهای سخت سینوزیت را برطرف می‌کند، زیرا عفونت‌ها را داخل حفره سینوسی خشک می‌کند و با اولین سرما و بادی که مواجه شوند مجددا علائم بیماری شروع می‌شود. درمان گیاهی و سنتی بهترین راه درمان برای سینوزیت است. بعد از استفاده از بخور و عطوس و روغن بنفشه و پاکسازی بدن، زالو درمانی روی حفره‌های سینوسی تا ۳ مرحله بسیار خوب عمل می‌کند. زالوها روی پیشانی از وسط ابرو تا وسط ابروی مقابل و همچنین روی گونه‌ها انداخته می‌شوند. همچنین از دم کرده پونه و آویشن به صورت روزانه تا ۱۵ روز استفاده نمایند.

آلزایمر (فراموشی)، تقویت حافظه

یکی از بهترین و موثرترین درمانها برای آلزایمر زالو درمانی است که چنانچه همراه با داروهای مناسب و اصلاح مزاج بیمار باشد اثری بس شگرف دارد. همچنین برای پیشگیری از فراموشی بهترین راه کار است. حتی به دانشجویان توصیه می‌شود که یک ماه قبل از موعد امتحانات زالو درمانی انجام دهند که در نتیجه به گونه‌ای باور نکردنی در به خاطر سپردن مطالب سخت به آنها کمک خواهد کرد. طریقه زالو درمانی در فراموشی و تقویت حافظه، شیوه عام زالو درمانی خواهد بود، ضمنا نکات پیرامون بند آمدن خون در سکته مغزی نیز مراعات شود.

پارکینسون

پارکینسون (رعشه)

ابتدا پاکسازی خلط فاسد و استفاده از منضج و مسهل به مدت ۱۵ روز، زالو درمانی به شیوه سکته مغزی صورت گیرد، با این تفاوت که به جای زالو روی پاها ۳ عدد زالوی متوسط پزشکی زیر زبان بیمار انداخته شود. اگر بعد از این مراحل هیچ تغییری صورت نپذیرد مجددا پشت گوش بیمار زالو درمانی انجام شود.

ام. اس

بیماری ام اس یا استرخاء اعصاب از انواع فلج ناشی از افزایش سموم فلزی که بر اثر عواملی از قبیل پر کردن دندانها یا کپسول‌هایی که دارای ژرمانیوم یا تالیوم یا جیوه و سرب و مواد دیگر می‌باشد بوجود می‌آید.
مواد شیمیایی حاوی مواد فلزی که در بستری از اخلاط بلغمی و با ترکیب با خلطی دیگر روی بافت مغز و نخاع نشسته،‌ رسوب مقاومی را در منطقه هضم چهارم ایجاد می‌کند که باید با منضج و مسهل مناسب این رسوب در مدت زمان لازم از هم گسسته و رشته‌های عصبی را آزاد نمود. نحوه زالو درمانی به صورت زالو درمانی در علاج سکته مغزی است. ضمنا لازم به ذکر است زنبور درمانی نیز برای درمان این بیماری موثر است.

بی حسی (جمود)

ماندن شخص دریک حالت را جمود می‌گویند. پاکسازی همراه با داروی مناسب و زالو درمانی پشت گوش در چند نوبت انجام می‌گیرد.

فلج،‌ اختلاج (پرش اندام)

درمان با مصرف گیاهان دارویی و پاکسازی همراه ماساژ و بادکش که بسیار کمک کننده است. زالو درمانی به سبب هجوم خون تازه به بافت‌های آسیب دیده، راه سایر داروها را نیز به طرف عضو بیمار هموار می‌کند، زالو درمانی در نوبت اول پشت گوش و در مراحل بعدی متناسب با بیماری با تشخیص پزشک نزدیک عضو انجام می‌شود.

لقوه، فلج صورت

همزمان با مصرف داروهای گیاهی مناسب و پاکسازی بدن از اخلاط فاسد و اجرای سیستم بخور و انفیه و روغن بنفشه و روغن مالی بدن و قرار دادن صورت روی نمک داغ، پشت گوش زالو انداخته شود، بعد زیر زبان با ۳ عدد زالو خون گیری می‌شود، بعد زیر لاله گوش تا زیر زنخ (چانه) زالو انداخته می‌شود. اگر شروع و ابتدای بیماری باشد به سرعت علاج خواهد یافت. انشاءالله.

درمان تشنج با زالو درمانی

 

تشنج

شناخت و علاج خلط غالب مثل تمام بیماری‌ها و دفع آن با داروهای گیاهی و روغن مالی و زالو درمانی در مسیر رگ‌های منتهی به عضو متشنج می‌باشد.

گل مژه، مژه کج،‌ سلاق (کلفتی کناره پلک)، شرناق (ورم پلک)، جرب (ورم چشم)،‌ سبل

پاکسازی بدن از خلط غالب و کمپرس بخار با آب گرم و استفاده از ضماد با ترکیبی از تخم مرو و گل ختمی و آویشن و اسفرزه با شیر داغ (در گل مژه) و شستشوی با دم کرده آویشن و بخور سرد (برای سلاق و شرناق) استفاده از ۲ الی ۳ زالوی ریز، زیر پلک بسیار کمک کننده خواهد بود.

ضعف دید، آب مروارید

مثل تمام بیماری‌ها، پاکسازی از خلط فاسد و توجه به اینکه حتما فرد دچار یبوست نباشد مخصوصا در کودکان، زالو درمانی از پشت گوش و مرحله دوم ۲ الی ۳ زالو روی شقیقه کنار ابرو و استفاده از داروهای تقویت چشم همراه با سرمه بسیار موثر خواهد بود.

این مقاله برگرفته شده از کتاب زالو درمانی مهندس ابو حمزه می باشد

برای تهیه کتاب زالو درمانی روی لینک کلیک کنید

شرکت راگا

ویکیپدیا

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *