راه اندازی فارم پرورش زالو۱

راه اندازی فارم پرورش زالو۱

راه اندازی فارم پرورش زالو۱

سوالات متداول

مهمترین سوالی که برای فردی که تازه با صنعت زالو آشنا شده است پیش می آید و تصمیم به سرمایه گذاری در زمینه پرورش زالو می گیرد، توجیح اقصادی طرح پرورش زالو، بازگشت سرمایه و فروش زالو است.

وقتی که عزیزان از سراسر کشور تماس میگیرند عمده سوال این چند اصل مهم است که به طور خلاصه اینگونه می توان توضیح داد:

۱-۱:مشخصا مقدار سرمایه گذاری با پتانسیل های فردی و البته زمانی که فرد می توان به این کار اختصاص دهد تناسب دارد

به عنوان مثال: فردی که دارای مغازه و کسب کاری با زمان اشتغال زیاد است مناسب برای سرمایه گذاری کلان برای پرورش زالو نیست مگر اینکه نیروی انسانی کارآزموده برای پرورش زالو اختصاص دهد.

یا اینکه فردی کارمند با تایم بعدازظهر کاملا خالی خیلی راحت می تواند با یک سرمایه گذاری مناسب و معقول اقدام به تولید و پرورش و نگهداری زالو نماید.

۱-۲:هر چه مقدار سرمایه گذاری ابتدای کار بیشتر شود به همان نسبت سود کار نیز افزایش پیدا می کند و البته دغدغه های نظارت و مدیریت فارم پرورش زالو نیز بیشتر خواهد شد، اما به این نکته باید توجه داشت که طرح آنقدر کوچک نباشد که سود پایان کار فقط در حد درآمد کار کارگری باشد.

۱-۳:باید در نظر داشت که بخشی از سرمایه گذاری در ابتدای اجرای فارم تولید زالو هزینه می شود و بخشی دیگر در ادامه روند تولید، بنابراین برای اجرای یک کار بزرگتر لازم نیست همه ی آنچه که در کل دوره لازم است هزینه شود به صورت نقدی در همان ابتدا داشته باشید، به طور کلی ۶۴% در ابتدا و ۳۶% دیگر در طی دوره هزینه می شود

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *