روش های دفاعی زالو

روش های دفاعی زالو

روش های دفاعی زالو

روش های حفظ حیات زالو

زالوها وسایل تدافعی بسیار گسترده ای برای جلوگیری از شکار شدن شان دارند. معمول ترین شکل دفاع، اختفاست. این جانوران به طور معمول درون مواد لجنی نقب می زنند تا زمانی که وجود میزبان فعالی را حس کنند. اغلب گونه های لیمنوفیل زالوها استخرهای غیردائمی با تراکم پایین ماهی را برای اجتناب از شکارچیان انتخاب کرده و در این استخرها رشد و زندگی می کنند. این زالوها وقتی استخر خشک می شود داخل لجن نقب می زنند. گونه های دیگری از زالوها به خاطر پنهان ماندن از نظر دشمنان شان شب زیست هستند و بالاخره برخی در آب هایی با کدورت زیاد زیست می کنند.

برخی زالوها در برابر شکارچیان خود عکس العمل های فیزیکی نشان می دهند. بسیاری از این روش های دفاعی توسط جمع آوری کنندگان زالو دیده شده است. زالوها وقتی از محلی که به آن چسبیده شده اند کشیده می شوند، می توانند با چسبندگی فوق العاده ای به وسیله ی بادکشهای خلفی خود مقاومت کنند. زالوها همچنین می توانند به طور محکم در محل استقرار خود پهن شوند. این اقدامات می تواند یک زالو را از چینه دان یک پرنده یا شیشه ی کوچک آزمایشگاهی جمع آوری کنندگان زالو حفظ کند. در موقعیت های دفاعی هر دو بادکش ها از جای خود بیرون آمده و به بستر می چسبند. دیگر روش های دفاعی عبارتند از: گره دار شدن، چنبر زدن و چروکیده شدن. زالوها همچنین کوکون خود را با شیوه های حفاظتی متنوعی حمایت می کنند.

شرکت صنعتی زالو پروران راگا – روغن راگا – روغن زالو – روغن زالو راگا – روغن خراطین – روغن خراطین راگا – راگا – تولید روغن – روغن زالو خالص – روغن خراطین خالص – پرورش زالو – تولید زالو – تکثیر زالو – صنعت زالو – خرید زالو – فروش زالو – خرید و فروش زالو – زالو

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *