میل جنسی چیست؟

میل جنسی چیست؟

غریزه جنسی چیست ؟

کلیه هیجاناتی را که هدف طبیعی آنها تولید نسل است غریزه جنسی می نامیم.

مثلا هیجاناتی که سبب تظاهر خودنمایی آدمی شود برای تولید مثل نیست ولی چون نتیجتا به تحریک غریزه جنسی و تولید مثل منتهی می شود باید جنسی نامید و به همین طریق بوسیدن و تحریک کردن اعضای تناسلی از این دسته غرائز هستند.

تحریفات مختلف مانند لواط یا بخود ور رفتن و جزئی از خود و اگزیبیستون هیچ کدام به تولید مثل منتهی نمی شود در حالی که بی دلیل آنها را تمایلات غریزه جنسی نام نهاده اند.

قدرت جنسی مر بوط به چهار عنصر زیر می باشد:

  • میل و خواهش جنسی
  • آمادگی و سخت شدن قضیب(آلت مردانه)
  • انزال
  • اورگاسم

عدم وجود هریک از این چهار عنصر، ناتوانی شمرده می شود. میل جنسی تمایل بسیار پیچیده ایست. و تعریف زیر در مورد آن صدق می کند.

میل جنسی عبارت از آرزوی نوازش، تماس نزدیک و بالاخره انجام اعمال جنسی با جنس مخالف است.

برای یک رابطه جنسی کامل باید هیچیک از تحریکاتی که به مرکز تحریک می رسند ناقص نباشد و برای این کار، باید بین تمام عناصر بوجود آورنده رابطه جنسی همکاری نزدیک وجود داشته باشد و مدت ادامه یافتن این فعالیت و همکاری، اهمیت زیادی دارد. برای اینکه هم تحریک تا درجه ای برسد که قضیب(آلت مرد) موفق به انجام عمل جنسی گردد و هم عضلات و غده های مختلف بتوانند وظیفه خودشان را به خوبی انجام دهند، باید روح و جسم به قدر کافی تحت کنترل قرار گیرد.

قدرت جنسی در عین حال به وضع عصبی و روحی محکم و ثابت و به اعضاء سالم و غده های منظم و فعال وابسته است، حتی فقط وجود اختلالات در غده ها کافی است که تولید ناتوانی جنسی نماید.

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *