پرورش زالو سازگار با محیط زیست

پرورش زالو بدون آلودگی

سوال: با توجه به اینکه زالو یک موجود آبزی می باشد. حجم زیاد مصرف آب آن را باید چکار کرد؟

جواب: یکی از الزامات کار پرورش زالو مصرف آب آن می باشد که برای یک فارم ۴۰۰۰۰ قطعه ای پرورش آن روزانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ لیتر آب مورد مصرف می باشد.

(تقریبا برابر مصرف روزانه یک خانوار چهارنفره) اما نکته مهم اینکه آب خروجی کارگاه (پس آّب تعویض حوضچه ها) دارای آمونیاک بالای است که چنانچه جهت مصارف کشاورزی از آن استفاده گردد باعث رشد بسیار عالی گیاهان می شود.

لذا توصیه می گردد محل کارگاه پرورش زالو را در کنار باغ یا باغچه ای در نظر بگیرید تا بتوانید از هدر رفت آب خروجی جلوگیری کرده و ضمنا کشاورزی عالی داشته باشید.

سوال: آیا امکان راه اندازی کارگاه پرورش زالو در محیط های دورافتاده و فاقد شبکه برق سراسری وجود دارد؟

جواب: بله – با توجه به اینکه در حال حاضر سیستم های برق خورشیدی و گرمایش خورشیدی در کشور راه اندازی شده است، می توان به نحوی مدیریت کرد که از سیستم های خورشیدی برای تامین برق و گرمایش استفاده کرد و حتی با این روش در دراز مدت هزینه های آب و برق و… صرفه جویی می گردد.

سوال: علت اینکه بیان می شود پرورش زالو سازگار با محیط زیست است چیست؟

جواب: در دورانی که ایجاد هر نوع اشتغالی مساوی با آلودگی محیط زیست است به علت تولید گازهای گلخانه ای و مصرف انرژی های فسیلی و هزاران مشکل دیگر، با توجه به پاسخ پرسش های قبلی مشاهده می شود که می توان یک فارم پرورش زالو راه انداخت که از لحاظ تولید گازهای گلخانه ای و آلودگی محیط زیست صفر باشد و در حالیکه خود زالو این معجزه زیبای خداوند این همه منافع برای بشر دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *