با زالو ها ملایم برخورد کنید

با زالو ها ملایم برخورد کنید

با زالوھا ملایم برخورد کنید :

زالو در حال تغذیه می تواند آرواره هایش را چنان محکم قفل کند که باز کردن آن با زور مشکل بوده و فرد به علت خطر ایجاد عفونت به ھیچ وجه نباید این کار را انجام دهد. به علت سیستم اتصال محکم و موثر زالو ، باعث پاره شدن پوست بدن بیمار می گردد و نیز مهمتر از آن این موضوع باعث قی کردن (استفراغ ) محتویات روده من جمله باکتری آئروموناس به درون زخم گشته که باعث عفونت زخم می گردد و نیز ممکن است به علت شکسته شدن دندانها به صورت تک و منفرد درون زخم باقی بمانند که باعث ایجاد عفونت می شوند که در صورت بروز این اشتباه سریعا محل گزش را بادکش کنید و تا ٣ روز به بیمار دم کردنی هایی نظیر آویشن یا پونه بدهید و نیز از پاشیدن نمک روی بدن زالو جهت رها کردن موضع خودداری نمائید زیرا این کار ھم باعث قی کردن زالوها می شود .

گاهی اوقات به نظر می رسد که زالوها به هنگام تغذیه به خواب می روند. ضربه زدن ملایم به زالو در ناحیه سر و گلو  می تواند به بیدار شدن زالو کمک کند. چون معمولا زالو طعمه اش را بعد از ۲۰ تا ۶۰ دقیقه به میل خود رها می کند . یک زالو گاھی تا ۲ ساعت به تغذیه ادامه می دهد و ممکن است به نظر برسد به خواب رفته است وقتی این حالت روی داد بهتر است ابتدا مکنده عقبی (خلفی) را جدا کنید تا با این حیله زالو فکر کند که موقع افتادن است در اغلب موارد با انجام این روش زالو مکنده دهانی خود را نیز آزاد می کند و در غیر این صورت یا باید صبر کنید یا توسط نوک ناخن یا قاشق به زیر مکنده جلو فشار آورید تا کمی لبه های آن بالا بیاید و با ورود هوا از زیر بادکش قدامی باعث می شود خلا زیر بادکش از بین برود و در این حال زالو راھی جز درآوردن آرواره هایش ندارد و در نتیجه موضع را رها می کند.

روش دوم در مواقعی که نا خودآگاه زالوھا دست یا اندام شما را می گیرند کاربرد دارد یا هنگامی که در یک تالاب یا جنگل تعداد زیادی زالو به شما می چسبند کافی است با ناخن یا لبه ی صاف چاقو یا یک قاشق سعی به جدا کردن مکنده آنها از پوست خود نمائید و به ھیچ وجه با گرفتن بدنه زالو و کشیدن آن سعی در جدا کردن زالو از سطح پوست خود ننمائید .

در کل برای جدا شدن زالوها نباید به زور متوسل شد بلکه بهترین کار ، کمی صبر می باشد و آنقدر صبر کنید تا خود زالو موضع را رها کند.

شرکت راگا

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *